İnternet Reklamları

İnternet Reklamları

İnternet Reklamları


İnternetin iletişim araçları arasında en etkin ve popüler hale gelmesi ile internet reklamları da televizyon, gazete, dergi ve billboard reklamlarından çok daha kişiye ulaşır hale gelmiştir. Üstelik bu tip reklamlar, çok daha düşük maliyetlidir. İnternet reklamının hedefler arasında firmayı ya da firmanın ürün ve hizmetlerini tanıtmanın yanı sıra kampanya ve servisleri duyurmak da yer alır. 

İnternet Reklamının Avantajları

Hedef kitleye ulaşma


İnternet reklamlarının en önemli avantajlarından biri geniş kitlelere ulaşabilmesidir. Bugün, akıllı telefonların da yaygınlaşması ile internetteki kullanıcı sayısı önemli bir artış göstermiştir. Sanal ortamda yayınlanan reklamlar, farklı yaş, cinsiyet ve meslek grupları tarafından görünür hale gelir. Bununla birlikte reklam veren isterse özel olarak bir kitleye odaklanabilen internet reklamları, böylelikle maliyetten tasarruf da sağlar. 
 

Takip edilebilirlik 


İnternet reklamları, reklamın kimlere ulaştığı ve amacı ile ilgili değerlendirmeleri kolaylıkla yapabilme imkanına sahiptir. Reklama kaç kullanıcının tıkladığı, kaçının internet sitesini reklam ile ziyaret ettiği, sitede ne kadar vakit geçirdiği, hangi yaş ya da cinsiyet grubunda olduğu gibi pek çok şey takip edilebilirdir. Hedef kitlenin verileri de internet reklamları ile kolaylıkla toplanabilir. 

Uygun maliyetli


Televizyon ya da gazete reklamları ile kıyaslandığında internet reklamları çok daha uygun meblağlarda verilebilir. Ayrıca maliyetler, kriterlere göre azalabilir. Örneğin, yalnızca belirli bir gruba gösterilen reklamlar kısıtlanır ya da bir reklama yalnızca kullanıcı tıkladığı takdirde para tahsil edilir. Bu tarz esneklikler firmaya büyük kolaylık sağlar ve satışlarını arttırırken tasarruf yapma imkanı tanır. 
 

İnteraktiftir


İnternet reklamlarının diğer bir avantajı, kullanıcılar ile direkt iletişim kurabilecek olmalarıdır. Yeni bir kampanya ya da indirim anında sitenin kullanıcılarına farklı yollarla iletilebilir. Bunlardan biri de email reklamlarıdır. Adından da anlaşılacağı üzere email reklamları, kullanıcılara email aracılığı ile reklam mesajlarının gönderilmesiyle gerçekleşir. Email sahiplerinin neredeyse yarısı her gün hesaplarına gelen postaları kontrol eder ve inceler. Böylelikle kullanıcılar, hizmetler ile ilgili olarak güncel bilgilerden haberdar olur.
Bu avantajlardan faydalanmak isteyen müşteriler, Asaoteq Dijital Reklam Ajansı’nın verdiği nitelikli ve gelişmiş stratejilere sahip internet reklamı hizmetini alabilir.