Arama Motoru Reklamları

Arama Motoru Reklamları

Arama motoru reklamları, reklam verenin arama motoru sonuçlarında ilk sıralarda yer almasını sağlar. Böylelikle ürün ya da hizmet ile ilgili yapılan her aramada kullanıcılar, görünür hale gelen firmaya yönlendirilir. Arama motoru reklamları ile pek çok veri takip edilebilir. Reklama tıklayan kullanıcı sayısı, yaş aralığı ve sitede gösterdiği aktivite bu veriler arasında yer alır. Bu reklam çeşidinin iyi tarafı tıklama sayısına göre reklam verenin ödeme yapmasıdır. Kullanıcılar reklama tıklamaz ise firmanın ödeme yapmasına da gerek yoktur.
Arama Motoru Reklamları Nasıl Çalışır 
Arama motoru reklamlarında öncelikli faktör anahtar kelimelerdir. Kullanıcıların arama motoruna yazdıkları kelimelerin uygunluğuna göre en uygun reklam karşısına çıkar. Reklam verenin, kendi reklamı için anahtar kelime belirlemesi gerekir. Böylelikle reklamlar, yalnızca o hizmeti ya da ürünü arayan kişiler tarafından görünür hale gelir. Arama motoru reklamlarından istenilen sonuçların alınması için bazı önemli ögeler bulunmaktadır. 
Başlık
Büyük puntolarla yazılan başlık, kullanıcıların dikkatini çekecek nitelikte olmalıdır. Aynı zamanda başlıklarda anahtar kelime geçmelidir. Böylelikle konuyla ilgili olduğu da direkt olarak anlaşılabilir. 
Açıklama yazısı 
Kullanıcıların, reklama ilgi göstermesini sağlayan açıklama yazısı, firmanın hizmet ya da ürünleri ile ilgili bilgileri anlaşılabilir ve önemli ayrıntılar vurgulanarak fakat mümkün olduğunca kısa olarak yer almalıdır. 
URL
URL, arama motoru reklamının yönlendireceği reklam veren tarafından belirlenen internet sitesini ifade eder. Kullanıcı, URL sayesinde reklamı veren firma ile ilgili bilgi sahibi olur. 
Arama motoru reklamlarından en iyi şekilde yararlanmak ve kullanıcıları memnun etmek için iyi stratejiler ile profesyonel hizmet almak önemlidir. Doğru anahtar kelimeler ve her daim aktif URL’ler ile Asaoteq Dijital Reklam Ajansı’nın deneyimlerinden yararlanabilirsiniz.